2004
Home ] Up ]

 

2004_2

De Bakkeveenster Weekein 2004
vrijdag 12 en zaterdag 13 november 2004
 

  • Klik hier voor versie 2005
  • Klik hier voor versie 2002
  • Klik hier voor een extra avond voorjaar 2003
  • Klik hier voor versie najaar 2003

Onderstaande en de volgende pagina tonen een impressie van het Culturele weekend 2004 van Bakkeveen.

Wegens de enorme toeloop en het volle programma op deze avond is er besloten de Bakkeveenster avond om te zetten in een BakkeveensterWeekend. Twee dagen muziek, zang en toneel in 1 weekend.

Vrijdag 12 november hebben de Dúnsjongers het weekend geopend met een spetterend optreden. Toneelvereniging heeft de avond voortgezet met de eenakter
"It jierdeisfeestje fan Miss Sophie". De Dúnsjongers hebben de vrijdagavond zingend afgesloten.

Zaterdag 13 november opende Muziekvereniging De Wâldklank, daarna de eenakter door de Toneelvereniging. De Wâldklank beëindigde de avond, met o.a. een solo optreden van Bakkeveenster zangeres Lisanne Rietveld.

Hieronder een impressie van de eenakter; op de volgende pagina een impressie van koor en muziek. Bijna alle foto's zijn van de zaterdagavond. Vrjidagavond was de zaal bijna geheel bezet; op de zaterdag was de bezetting 75%. De optredens van de diverse verenigingen zal volgend jaar waarschijnlijk weer gesplitst zijn, omdat de zaal anders te klein is.

Regisseur
Ynstekster
Grime
Techniek & Bouw
Henk Hoogeveen
Matty van der Meer
Roelie en Siem de Boer
Geert Louwes en Folkert vd Wal
Spelers eenakter:

Miss Sophie: Sjoukje Alma
Butler: Gerrit Veenstra

De eenakter speelt zich af in de kamer van Miss Sophie. Zij viert haar verjaardag tezamen met "oude" vrienden. Deze oude vrienden zijn al lang overleden. De butler vertolkt al deze rollen om en om. En drinkt natuurlijk ook voor 4.

Alle ingrediënten voor een zeer komische eenakter.

De tijgerkop als letterlijk struikelblok.
De Duitse vriend behoort de salueren. Natuurlijk gaat dat steeds fout.
De zaal heeft gedurende vrijwel de gehele eenakter kunnen lachten. Na afloop kregen de beide spelers dan ook een staande ovatie.
De vaste hand van de butler is verdwenen (de alcohol doet z'n werk) en dan raakt er wat champagne in het bord in plaats van het glas.
Ook op deze vriend brengt miss Sophie een toast uit.
Alweer struikelend over de tijger.
Er is wat wijn gemorst op het kleed. Even in het glas vegen.
De butler heeft het niet meer en gaat het gevecht aan met het "poesje".
 
Einde van de verjaardagspartij: de butler brengt Miss Sophie terug naar haar privevertrek.
Links de butler (incl. 4 andere rollen):  Gerrit Veenstra

Midden Miss Sophie: Sjoukje Alma

 

Rechts ynstekster: Mattie van der Meer.

Klik hier voor de onderdelen muziek en zang.

 

www.bakkeveen.nl   tips, opmerkingen: mail de webmaster klik hier.                         bijgewerkt: 13-11-2005 16:54